Dve sklíčka – úžasný teleskop

Dve sklíčka – úžasný teleskop

Pred 400 rokmi sa nám pomocou ďalekohľadu prvýkrát odhalil tajomný vesmír. V dávnych dobách ľudia verili, že stredom vesmíru je Zem a všetko obieha okolo nej. Neskôr Mikuláš Kopernik pochopil, že stredom vesmíru je Slnko, nemohol to však dokázať. A tak príbeh pokračuje. V tomto filme sa dozviete veľa informácií o ďalekohľadoch, okulároch a zrkadlách, pomocou ktorých môžeme obdivovať galaxie, hviezdy aj Galileove mesiace.

  • Dĺžka filmu: 23 minút,
  • odporúčaný vek: od 6. triedy ZŠ

Pôvod života

Vznik života je spojený s veľmi závažnými otázkami prírodných vied. Ani dnes nikto presne nevie, ako život vznikol, tento sférický film vás však zoznámi s jednotlivými poznatkami v tejto oblasti.

Film rozpráva chronologicky o vzniku vesmíru, hviezd a slnečnej sústavy. Takisto sa dozviete o veľkej katastrofe, ktorá viedla k masovému vymieraniu druhov, a o hľadaní primitívnych foriem života.

Sférické predstavenie „Vznik života“ je naozaj inšpiratívnou cestou časom. V rôznych historických obdobiach dochádzalo k objavom v oblasti prírodných vied.

Viete, v ktorom období veda urobila najväčší pokrok? V tom súčasnom, pochopiteľne.

  • Relácia je určená pre druhý stupeň základných škôl.
  • Film sa premieta v slovenskom jazyku. O ďalších jazykových mutáciách sa informujte u nás.

Naspäť na Mesiac – navždy

Prvýkrát po 40 rokoch sa človek vracia na Mesiac.
Film o unikátnej súťaži iniciovanej spoločnosťou Google a fondom XPRIZE. Na získanie rozprávkových 30 miliónov dolárov musia súťažné y zostaviť a vyslať na Mesiac zariadenie, ktoré na povrchu Mesiaca dokáže prejsť vzdialenosť 500 metrov a poslať späť na Zem fotografie a videozáznamy o svojej aktivite.
Dozviete sa nielen o práci jednotlivých tímov, ale aj o vzniku Mesiaca, o chemickom zložení pôdy, štruktúre a užitočných horninách, ktoré sú na jeho povrchu, ako aj o prvom pristátí na ňom. Ktorý tím napokon získa hodnotnú cenu a medzinárodný ohlas?

  • Dĺžka filmu: 25 minút,

  • odporúčaný vek: od 6. triedy ZŠ.

Astronaut

Preskúmať vesmír – jedno z najväčších prianí ľudstva. Čo všetko potrebujeme, aby sme sa stali súčasťou tejto neuveriteľnej cesty?
Akou prípravou musí človek prejsť, kým sa stane astronautom? K akým zmenám dochádza vnútri ľudského tela vo vesmíre? V tejto snímke sa pozrieme zblízka i na medzinárodnú vesmírnu stanicu a zistíme, aké nebezpečenstvá čakajú na človeka v otvorenom vesmíre.

  • Relácia je určená pre žiakov od 3. triedy ZŠ.
  • Film sa premieta v slovenskom jazyku. O ďalších jazykových mutáciách sa informujte u nás.

Online objednávka:

Po prijatí objednávky vás budeme kontaktovať.  

hotovosťfaktúra