Príležitostní astronauti

Príležitostní astronauti

Pripravte sa na nezvyčajné vesmírne dobrodružstvo, ktoré určite podnieti predstavivosť a záujem malých divákov o vesmír!
Malí roboti Saj, Anna a ich šteniatko Amstrong sa vydávajú na triedny výlet so svojimi kamarátmi. Spočiatku si myslia, že to bude len nudná prednáška, no nakoniec si z výletu odnesú oveľa viac, ako očakávali… Z robotických detí sa stanú astronauti a vydajú sa na podivuhodnú cestu za objavovaním Zeme, Slnka a Mesiaca!
Pozývame vás, aby ste sa k nám pridali a cestovali v neuveriteľnej vesmírnej lodi so zábavným, ale veľmi inteligentným počítačom vybaveným najmodernejšími navigačnými a navádzacími funkciami a spoločne preskúmali neobyčajné a tajomné nebeské telesá.
Okrem pretekov na povrchu Mesiaca budú mať naši mladí diváci možnosť sledovať veľkolepý dopad asteroidu na Mesiac, uvidia našich astronautov, ako zbierajú vzorky asteroidov, a zažijú vzrušenie pri poskakovaní na povrchu Mesiaca, keď si spolu s našimi odvážnymi prieskumníkmi zblízka prezrú jeho fascinujúci terén. A pripravte sa na blízke stretnutie s fascinujúcim Slnkom! Spoločne zažijeme búrku slnečnej energie, ktorá odhalí silu našej najbližšej hviezdy. Počas tejto neuveriteľnej cesty deti pochopia neobyčajnú krásu našej domovskej planéty, jej jedinečnosť a krehkosť.
Nestarnúca vesmírna odysea, ktorá zaujme mysle od malých predškolákov až po veľkých štvrtákov. Pre mladé mysle je to skvelá príležitosť vydať sa na vzrušujúcu cestu do vesmíru, do najvzdialenejších končín vesmíru, prostredníctvom úžasných záberov, na cestu, ktorá prekoná aj tie najodvážnejšie sny, prebudí zvedavosť a podporí lásku k vede a objavovaniu, ktorá pretrvá celý život.
Pripravte sa na smiech, učenie a obdivovanie nekonečných divov, ktoré na nás čakajú ďaleko medzi neporovnateľnými hviezdami. „Príležitostní astronauti“ je cesta, ktorá v mladých mysliach zanechá trvalý dojem a inšpiruje ich k tomu, aby sa vydali ku hviezdam!

 • Dĺžka filmu: 25 minút
 • Odporúčaný vek: od 4 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Barney a Beenie – veľké podmorské dobrodružstvo

Tento názorný a veľmi prínosný film Sférického kina, ktorý odhaľuje nástrahy ochrany životného prostredia, morí a oceánov a dôsledky nezodpovedného správania, je určený pre najmenších divákov!
Dvaja nerozluční kamaráti Barney a Beenie majú vzácne poslanie – udržiavať v poriadku nielen lagúnu, v ktorej žijú, ale aj okolité životné prostredie. Neváhajte a pridajte sa k nim na dobrodružnej výprave za objavovaním zázrakov podmorskej ríše. Film poskytne hlavným hrdinom rad zábavných, vzrušujúcich a poučných zážitkov! Jedným z nich je záchrana malej korytnačky Abbey. Staňte sa svedkami ich odvahy a súcitu, keď sa vydajú na napínavú misiu s cieľom zachrániť malú korytnačku uviaznutú v nebezpečnej plastovej sieti.
So západom slnka sa podvodné osudy oboch kamarátov presunú na hladinu, kde budú pokračovať v skúmaní nebeských telies, objavovať zázraky nočnej oblohy, pozorovať neuveriteľné obrazy na oblohe a učiť sa určovať súhvezdia.
Po zhliadnutí tohto vzdelávacieho filmu mladí diváci pochopia nielen podstatu čistoty, láskavosti a obetavosti, ale aj dôležitosť ochrany morského života. Citlivo spracovaný príbeh hlavných hrdinov bude pre škôlkarov nielen lahôdkou, ale aj výzvou k činom na ochranu nášho vzácneho životného prostredia, morí a oceánov. Úchvatné vizuálne spracovanie, zábavné a odvážne postavy, ľahký, ale veľmi poučný dej, pútavé rozprávanie a dôležité environmentálne posolstvá zavedú malých divákov do sveta fantázie a podporia hlboké pochopenie krehkej krásy našej planéty.
Pridajte sa k našim zvedavým hrdinom a objavte silu priateľstva, odvahy a environmentálneho povedomia. Vydajte sa pod vlny, kde sa predstavivosť stretáva so vzdelávaním a ožívajú zázraky morských hlbín. Film je vzrušujúcou cestou objavovania, empatie a pripomienkou, že aj tie najmenšie činy môžu mať veľký význam.
Spolupracujme na tom, aby bol svet čistejší a lepší!

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.
 • Témy: Životné prostredie; Zvieratá; Klíma; Podvodný svet; Nočná obloha

HNUSOLÓGIA A VY!

Pozývame všetkých, aby sa pripojili k neuveriteľnej hre s názvom „Osobný vesmír“. Táto neobvyklá hra nám pomôže zistiť, ktorý systém ľudského tela je najlepší a najinteligentnejší. Možno to bude náš imunitný alebo respiračný systém? Alebo je najlepší zažívací systém?

Film dáva divákovi skutočný pocit „lietania“ ľudskými dýchacími cestami, „potápania“ do tráviaceho traktu a „účasť“ v procesoch imunitného systému! Program bude inšpirovať zvedavosť detí a zoznámi ich so štruktúrou kože, chorôb, baktérií, akné, kýchanie, opaľovanie a podrobne vysvetlí, čo, ako a prečo sa s nami deje.

Bavte sa a učte sa, pretože vtipné postavy filmu so zábavným humorom profesionálne preskúmajú fungovanie ľudského tela a nenechajú vás smutnými!

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 7 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Super Salvador

Film „SUPER SALVADOR“ predstavuje mimoriadne aktuálnu tému klimatických zmien a dôležitosť ochrany našej planéty Zem, vychováva spoločensky zodpovedných ľudí, nabáda nás k zodpovednosti voči sebe a spoločnosti, analyzuje naše správanie a starostlivosť o prostredie, v ktorom žijeme.

Naša planéta je úžasná! Ale mení sa … znečistenie, skleníkový efekt, zmena klímy. Chcete pomôcť zachrániť našu planétu?

Náš hrdina Super Salvador je tu, aby ti pomohol!

Šetrime vodou, využívajme obnoviteľné zdroje energie, triedme a recyklujme odpad, chráňme lesy… to je len niekoľko užitočných rád, ktoré nemožno ignorovať.

Dĺžka filmu: 17 min.
Odporúčaný vek: od 7 rokov
Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Lucia, tajomstvo padajúcej hviezdy

Voľné pokračovanie obľúbeného filmu Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci.

James je tučniak žijúci v Antarktíde. So svojim kamarátom Vladimírom, ľadovým medveďom, pozorujú z ich vesmírnej lodi krásne polárne žiary a skúmajú vesmír. Zasiahne ich padajúci meteorit a havarujú na úpätí „predkolumbijskej“ pyramídy. Tam sa stretnú s kolibríkom Luciou, ktorú fascinujú kamene. Rozpráva im legendu o „kameňoch svetla“. Aby vyriešili záhadu nastúpia na Mesiac, potom na asteroidový pás a konečne pristanú v jadre kométy. Hypotézy, pozorovanie a analýzy im umožnia nájsť odpovede na ich otázky!

 • Dĺžka filmu: 31 minút
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.
 

Túžba lietať

Poetický príbeh o dejinách letectva. Od prvých Da Vinciho myšlienok až po súčasnosť, keď sa každý deň po celej zemeguli bezpečne prepravuje náklad aj cestujúci. Čaká nás výprava za majstrom Leonardom, bratmi Montgolfierovcami a Wrightovcami, aj za ďalšími významnými vynálezcami. Uvidíme, akým obrovským výzvam čelilo ľudstvo na ceste za svojím snom – vzlietnuť. 
Hudba, hovorené slovo a dokonalé vizuálne efekty sa vo filme Túžba lietať spájajú do originálneho umeleckého celku. Od svojej premiéry v roku 2014 získalo toto dielo mnoho svetových filmových ocenení.

 • Dĺžka filmu: 35 minút.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci

Čo všetko môže priniesť neobyčajné stretnutie tučniaka z južného pólu a ľadového medveďa zo severného pólu? Okrem nerozlučného priateľstva aj množstvo zaujímavých otázok. Či ste malí alebo veľkí, vitajte v krajine večného snehu a ľadu, kde sa tak skvelo pozorujú hviezdy aj planéty. 
Vedecká výprava sa môže začať!

 • Dĺžka filmu: 29 minút.
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.

Kaluoka’hina. Začarovaný koralový útes

„Kaluokahina, začarovaný koralový útes“ je jedným z prvých dobrodružných filmov pre celú rodinu. Pri sledovaní tohto celokupolového formátu sa nielen zasmejete, ale aj dozviete zaujímavé informácie. 

Príbeh tohto filmu sa odohráva pri miznúcom koralovom útese a rozpráva o jeho ochrancoch: múdrom piliarovi Jakeovi a rybičke menom Drobček. Vo filme sa ukazuje, ako nás ovplyvňuje okolité dianie.

Obrovský oceán ukrýva kúzelné tajomstvá. Jedným z nich je Kaluokahina – ochranca morí. Nie je to len obyčajný koralový útes. Chránia ho tajomné kúzla, preto ho ľudia nemôžu nájsť.

Obyvatelia Kaluokahiny žili v pokoji a mieri, kým výbuch sopky nezničil kúzla, ktoré koralový útes chránili. Hlavní hrdinovia Jake a Drobček sa snažia zistiť, ako začarovaný koralový útes zachrániť, jediným vodidlom pre nich je starobylé rozprávanie o „dotyku Mesiaca“. Ako sa však môžu obyvatelia oceánu dotknúť Mesiaca? To je len jedna z napínavých záhad, ktoré pri snahe o záchranu svojho domova budú musieť obyvatelia koralového útesu vyriešiť.

 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov prvého stupňa základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Tajomstvo stromov

Koľko toho vieme o fotosyntéze, obehu kyslíka a štruktúre stromov od koreňov až po listy? Ako stromy získavajú energiu zo slnka? Prečo rastú? Ako to, že sa voda z koreňov dostáva v rozpore so zákonmi gravitácie do listov?
Zvedavá a milá lienka Dolores a svätojánsky chrobáčik Michael nájdu odpovede na všetky tieto otázky vo svojej škole pre chrobáčiky. Spolu s nimi budú diváci cestovať zázračným svetom prírody a odhalia najväčšie tajomstvo stromov!

 • Dĺžka filmu: 30 minút.
 • Odporúčaný vek: od 6 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

PRIATELIA – vnútri ľudského tela

Zaujíma vás, ako funguje ľudské telo? Ako mozog riadi naše zmysly, akú má úlohu srdce alebo čo sa deje, keď dýchame?

Štvorica hlavných hrdinov, nerozlučných kamarátov, objaví miestnosť virtuálnej reality a s ním i spôsob, ako sa pozrieť dovnútra ľudského organizmu. Zanedlho však zistia, že tam nie sú sami. Do tela sa spolu s nimi dostal i nebezpečný vírus a je potrebné ho premôcť, aby telo bolo zas zdravé. Ako sa im to podarí a čo všetko ich na ceste čaká, to sa dozviete v našom novom filme.

 • Relácia je určená pre deti od predškolského veku.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 3 + 1