HNUSOLÓGIA A VY!

HNUSOLÓGIA A VY!

Pozývame všetkých, aby sa pripojili k neuveriteľnej hre s názvom „Osobný vesmír“. Táto neobvyklá hra nám pomôže zistiť, ktorý systém ľudského tela je najlepší a najinteligentnejší. Možno to bude náš imunitný alebo respiračný systém? Alebo je najlepší zažívací systém?

Film dáva divákovi skutočný pocit „lietania“ ľudskými dýchacími cestami, „potápania“ do tráviaceho traktu a „účasť“ v procesoch imunitného systému! Program bude inšpirovať zvedavosť detí a zoznámi ich so štruktúrou kože, chorôb, baktérií, akné, kýchanie, opaľovanie a podrobne vysvetlí, čo, ako a prečo sa s nami deje.

Bavte sa a učte sa, pretože vtipné postavy filmu so zábavným humorom profesionálne preskúmajú fungovanie ľudského tela a nenechajú vás smutnými!

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 7 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

PRÍLEŽITOSTNÍ ASTRONAUTI

Malí roboti s priateľmi idú na triedny výlet. Myslia si, že to bude iba nudná prednáška. Hlavné postavy filmu zažijú oveľa viac z tejto cesty, ako sa očakávalo. Roboty sa náhle stanú príležitostnými astronautami a pôjdu do nádherného dobrodružstva objavovania Zeme, Slnka a Mesiaca!

Pozývame divákov filmu „Príležitostní astronauti“, aby cestovali na neuveriteľnej vesmírnej lodi a preskúmali tajomné nebeské telesá.

Naši malí diváci budú mať možnosť nielen zúčastniť sa pretekov na povrchu Mesiaca, ale budú schopní vidieť, ako naši astronauti zbierajú vzorky asteroidov, prežívajú a prežijú slnečnú búrku, chápu jedinečnosť a krásu Zeme.

 • Dĺžka filmu: 32 minút
 • Odporúčaný vek: od 6 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Lucia, tajomstvo padajúcej hviezdy

Voľné pokračovanie obľúbeného filmu Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci.

James je tučniak žijúci v Antarktíde. So svojim kamarátom Vladimírom, ľadovým medveďom, pozorujú z ich vesmírnej lodi krásne polárne žiary a skúmajú vesmír. Zasiahne ich padajúci meteorit a havarujú na úpätí „predkolumbijskej“ pyramídy. Tam sa stretnú s kolibríkom Luciou, ktorú fascinujú kamene. Rozpráva im legendu o „kameňoch svetla“. Aby vyriešili záhadu nastúpia na Mesiac, potom na asteroidový pás a konečne pristanú v jadre kométy. Hypotézy, pozorovanie a analýzy im umožnia nájsť odpovede na ich otázky!

 • Dĺžka filmu: 31 minút
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.
 

Túžba lietať

Poetický príbeh o dejinách letectva. Od prvých Da Vinciho myšlienok až po súčasnosť, keď sa každý deň po celej zemeguli bezpečne prepravuje náklad aj cestujúci. Čaká nás výprava za majstrom Leonardom, bratmi Montgolfierovcami a Wrightovcami, aj za ďalšími významnými vynálezcami. Uvidíme, akým obrovským výzvam čelilo ľudstvo na ceste za svojím snom – vzlietnuť. 
Hudba, hovorené slovo a dokonalé vizuálne efekty sa vo filme Túžba lietať spájajú do originálneho umeleckého celku. Od svojej premiéry v roku 2014 získalo toto dielo mnoho svetových filmových ocenení.

 • Dĺžka filmu: 35 minút.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci

Čo všetko môže priniesť neobyčajné stretnutie tučniaka z južného pólu a ľadového medveďa zo severného pólu? Okrem nerozlučného priateľstva aj množstvo zaujímavých otázok. Či ste malí alebo veľkí, vitajte v krajine večného snehu a ľadu, kde sa tak skvelo pozorujú hviezdy aj planéty. 
Vedecká výprava sa môže začať!

 • Dĺžka filmu: 29 minút.
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.

Kaluoka’hina. Začarovaný koralový útes

„Kaluokahina, začarovaný koralový útes“ je jedným z prvých dobrodružných filmov pre celú rodinu. Pri sledovaní tohto celokupolového formátu sa nielen zasmejete, ale aj dozviete zaujímavé informácie. 

Príbeh tohto filmu sa odohráva pri miznúcom koralovom útese a rozpráva o jeho ochrancoch: múdrom piliarovi Jakeovi a rybičke menom Drobček. Vo filme sa ukazuje, ako nás ovplyvňuje okolité dianie.

Obrovský oceán ukrýva kúzelné tajomstvá. Jedným z nich je Kaluokahina – ochranca morí. Nie je to len obyčajný koralový útes. Chránia ho tajomné kúzla, preto ho ľudia nemôžu nájsť.

Obyvatelia Kaluokahiny žili v pokoji a mieri, kým výbuch sopky nezničil kúzla, ktoré koralový útes chránili. Hlavní hrdinovia Jake a Drobček sa snažia zistiť, ako začarovaný koralový útes zachrániť, jediným vodidlom pre nich je starobylé rozprávanie o „dotyku Mesiaca“. Ako sa však môžu obyvatelia oceánu dotknúť Mesiaca? To je len jedna z napínavých záhad, ktoré pri snahe o záchranu svojho domova budú musieť obyvatelia koralového útesu vyriešiť.

 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov prvého stupňa základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Tajomstvo stromov

Koľko toho vieme o fotosyntéze, obehu kyslíka a štruktúre stromov od koreňov až po listy? Ako stromy získavajú energiu zo slnka? Prečo rastú? Ako to, že sa voda z koreňov dostáva v rozpore so zákonmi gravitácie do listov?
Zvedavá a milá lienka Dolores a svätojánsky chrobáčik Michael nájdu odpovede na všetky tieto otázky vo svojej škole pre chrobáčiky. Spolu s nimi budú diváci cestovať zázračným svetom prírody a odhalia najväčšie tajomstvo stromov!

 • Dĺžka filmu: 30 minút.
 • Odporúčaný vek: od 6 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Astronaut

Preskúmať vesmír – jedno z najväčších prianí ľudstva. Čo všetko potrebujeme, aby sme sa stali súčasťou tejto neuveriteľnej cesty?
Akou prípravou musí človek prejsť, kým sa stane astronautom? K akým zmenám dochádza vnútri ľudského tela vo vesmíre? V tejto snímke sa pozrieme zblízka i na medzinárodnú vesmírnu stanicu a zistíme, aké nebezpečenstvá čakajú na človeka v otvorenom vesmíre.

 • Relácia je určená pre žiakov od 1. triedy ZŠ.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

PRIATELIA – vnútri ľudského tela

Zaujíma vás, ako funguje ľudské telo? Ako mozog riadi naše zmysly, akú má úlohu srdce alebo čo sa deje, keď dýchame?

Štvorica hlavných hrdinov, nerozlučných kamarátov, objaví miestnosť virtuálnej reality a s ním i spôsob, ako sa pozrieť dovnútra ľudského organizmu. Zanedlho však zistia, že tam nie sú sami. Do tela sa spolu s nimi dostal i nebezpečný vírus a je potrebné ho premôcť, aby telo bolo zas zdravé. Ako sa im to podarí a čo všetko ich na ceste čaká, to sa dozviete v našom novom filme.

 • Relácia je určená pre deti od predškolského veku.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 7 + 5