Bunka!

Bunka!

Vedeli ste, že sa všetci skladáme zo 70 biliónov živých buniek? Pracujú, hovoria, myslia – vďaka nim žijeme!

Bunka!“ je pohlcujúci zážitok vytvorený špeciálne pre školy, ktorý umožňuje učiteľom a žiakom podniknúť cestu do vnútra ľudského tela, na ktorú dlho nezabudnú.

Predstavte si, že môžete preskúmať zložitý vesmír, ktorý existuje v každom z nás, a dozvedieť sa ohromujúcu pravdu o 70 biliónoch živých buniek, ktoré vás tvoria! Bunky nie sú len malé stavebné kamene, ale úžasné štruktúry, ktoré neúnavne pracujú na tom, aby nás udržali pri živote.

Tento vynikajúci film rozpráva príbeh o biliónoch buniek, ktoré tvoria naše telo, od našich začiatkov ako jedinej bunky až po fascinujúcu zložitosť celého tela. Je to pozoruhodný a zároveň úplne jedinečný príbeh ľudského objavu o tom, kto sme, prečo žijeme a ako fungujeme!

Vstúpte do podivuhodného sveta, zažite toto vzrušujúce dobrodružstvo s Rajom a Sooki, našimi nebojácnymi objaviteľmi, a vydajte sa na jedinečnú cestu buniek, cestu, aká nemá obdoby! Pripravte sa na úžas po tom, čo vás špeciálny prístroj zázračne zmenší a umožní vám ponoriť sa do neuveriteľných mikroskopických zázrakov, ktoré tvoria vašu bytosť. A to nie je všetko! S Retromodom budete môcť pozorovať zázrak cestovania v čase, ktorý vás zavedie do najstarších štádií vašej existencie. Zatajte dych, skener Cell-o-tron bude skenovať každé zákutie vášho tela a poskytne vám úchvatný pohľad na všetky zložité systémy, ktoré fungujú vo vašom tele.

Vďaka skvelým vizuálnym efektom, pútavému rozprávaniu, profesionálnemu hlasu a zábavnému a pozitívnemu príbehu tento film Sférického kina určite zaujme všetkých študentov a ich učiteľov! Je to jedinečná príležitosť pre všetkých prehĺbiť si vedomosti a pochopenie ľudského tela, ako aj ocenenie neobyčajnej zložitosti života.

Pridajte sa k Sooki a Rajovi na inšpiratívnom vzdelávacom dobrodružstve, ktoré odhalí všetky tajomstvá ľudského tela. Dozvieme sa o sebe, ako sa rodíme a prečo sme rovnakí ako naša mamička a otecko. Všetci potrebujeme svoje telo!

 • Dĺžka filmu: 24 minút
 • Odporúčaný vek: od 5. triedy ZŠ
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.
 • Témy: Biológia; Prírodné vedy; Ľudské poznanie; Bunky.

HNUSOLÓGIA A VY!

Pozývame všetkých, aby sa pripojili k neuveriteľnej hre s názvom „Osobný vesmír“. Táto neobvyklá hra nám pomôže zistiť, ktorý systém ľudského tela je najlepší a najinteligentnejší. Možno to bude náš imunitný alebo respiračný systém? Alebo je najlepší zažívací systém?

Film dáva divákovi skutočný pocit „lietania“ ľudskými dýchacími cestami, „potápania“ do tráviaceho traktu a „účasť“ v procesoch imunitného systému! Program bude inšpirovať zvedavosť detí a zoznámi ich so štruktúrou kože, chorôb, baktérií, akné, kýchanie, opaľovanie a podrobne vysvetlí, čo, ako a prečo sa s nami deje.

Bavte sa a učte sa, pretože vtipné postavy filmu so zábavným humorom profesionálne preskúmajú fungovanie ľudského tela a nenechajú vás smutnými!

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 7 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

TELO

V tomto programe študujeme ľudský mozog, oči, uši, kostru, cestujeme telovými bunkami, sledujeme cestu hypodermickej ihly cez žilu do srdca, „lietame“ karotickou tepnou, zistíme dôležitosť kostí a ako chránia naše vitálne orgány. Nielen, že žiaci prehĺbia svoje znalosti biológie, ale naučia sa veľa nových vecí a uvidia ešte stále neviditeľné obrazy.

Film kombinuje užitočné informácie a silné obrazy, ktoré zaujmú diváka a poskytujú realistický pohľad na ľudské telo, jeho neuveriteľné vnútorné procesy. Nenechajte si ujsť príležitosť ponoriť sa do sférických obrazov v uhle 360° a vidieť to, čo nikdy nevidíme voľným okom. Staňte sa účastníkmi neuveriteľnej cesty ľudským telom.

 • Dĺžka filmu: 21 minút
 • Odporúčaný vek: od 11 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Nanocam, výprava do mikrosveta

Tento film Vás zmenší na veľkosť hmyzu a zavedie do kráľovstva baktérií, prvokov, primitívnych húb a zvláštnych rastlín, ktorých veľkosť sa meria v mikrometroch. Zažijeme cestu do niekoľkých krajín mikroskopických rozmerov, kde objavíme neobvyklé stvorenia, dych berúce tvary a javy, ktoré z ďaleka presahujú našu fantáziu.  Zblízka uvidíme živočíchy, ktorých armády prejdú uchom ihly a ich vesmírom sú naše telá. Spoznáme neobyčajný svet buniek aj vírusov. A to všetko vďaka unikátnym vizualizáciám založeným na reálnych záberoch z elektrónových mikroskopov. Nanocam ponúka úžasnú výpravu skúmajúcu rôzne formy života, ktoré nie sú viditeľné ľudským okom. Je skvelým doplnkom výučby prírodovedy a biológie.

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 5. triedy ZŠ
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Túžba lietať

Poetický príbeh o dejinách letectva. Od prvých Da Vinciho myšlienok až po súčasnosť, keď sa každý deň po celej zemeguli bezpečne prepravuje náklad aj cestujúci. Čaká nás výprava za majstrom Leonardom, bratmi Montgolfierovcami a Wrightovcami, aj za ďalšími významnými vynálezcami. Uvidíme, akým obrovským výzvam čelilo ľudstvo na ceste za svojím snom – vzlietnuť. 
Hudba, hovorené slovo a dokonalé vizuálne efekty sa vo filme Túžba lietať spájajú do originálneho umeleckého celku. Od svojej premiéry v roku 2014 získalo toto dielo mnoho svetových filmových ocenení.

 • Dĺžka filmu: 35 minút.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Pôvod života

Vznik života je spojený s veľmi závažnými otázkami prírodných vied. Ani dnes nikto presne nevie, ako život vznikol, tento sférický film vás však zoznámi s jednotlivými poznatkami v tejto oblasti.

Film rozpráva chronologicky o vzniku vesmíru, hviezd a slnečnej sústavy. Takisto sa dozviete o veľkej katastrofe, ktorá viedla k masovému vymieraniu druhov, a o hľadaní primitívnych foriem života.

Sférické predstavenie „Vznik života“ je naozaj inšpiratívnou cestou časom. V rôznych historických obdobiach dochádzalo k objavom v oblasti prírodných vied.

Viete, v ktorom období veda urobila najväčší pokrok? V tom súčasnom, pochopiteľne.

 • Relácia je určená pre druhý stupeň základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Astronaut

Preskúmať vesmír – jedno z najväčších prianí ľudstva. Čo všetko potrebujeme, aby sme sa stali súčasťou tejto neuveriteľnej cesty?
Akou prípravou musí človek prejsť, kým sa stane astronautom? K akým zmenám dochádza vnútri ľudského tela vo vesmíre? V tejto snímke sa pozrieme zblízka i na medzinárodnú vesmírnu stanicu a zistíme, aké nebezpečenstvá čakajú na človeka v otvorenom vesmíre.

 • Relácia je určená pre žiakov od 5. triedy ZŠ.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 9 + 4