Lucia, tajomstvo padajúcej hviezdy

Lucia, tajomstvo padajúcej hviezdy

Voľné pokračovanie obľúbeného filmu Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci.

James je tučniak žijúci v Antarktíde. So svojim kamarátom Vladimírom, ľadovým medveďom, pozorujú z ich vesmírnej lodi krásne polárne žiary a skúmajú vesmír. Zasiahne ich padajúci meteorit a havarujú na úpätí „predkolumbijskej“ pyramídy. Tam sa stretnú s kolibríkom Luciou, ktorú fascinujú kamene. Rozpráva im legendu o „kameňoch svetla“. Aby vyriešili záhadu nastúpia na Mesiac, potom na asteroidový pás a konečne pristanú v jadre kométy. Hypotézy, pozorovanie a analýzy im umožnia nájsť odpovede na ich otázky!

 • Dĺžka filmu: 31 minút
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.
 

Polaris, vesmírna ponorka a tajomstvo polárnej noci

Čo všetko môže priniesť neobyčajné stretnutie tučniaka z južného pólu a ľadového medveďa zo severného pólu? Okrem nerozlučného priateľstva aj množstvo zaujímavých otázok. Či ste malí alebo veľkí, vitajte v krajine večného snehu a ľadu, kde sa tak skvelo pozorujú hviezdy aj planéty. 
Vedecká výprava sa môže začať!

 • Dĺžka filmu: 29 minút.
 • Odporúčaný vek: od 5 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom a ukrajinskom jazyku.

Kaluoka’hina. Začarovaný koralový útes

„Kaluokahina, začarovaný koralový útes“ je jedným z prvých dobrodružných filmov pre celú rodinu. Pri sledovaní tohto celokupolového formátu sa nielen zasmejete, ale aj dozviete zaujímavé informácie. 

Príbeh tohto filmu sa odohráva pri miznúcom koralovom útese a rozpráva o jeho ochrancoch: múdrom piliarovi Jakeovi a rybičke menom Drobček. Vo filme sa ukazuje, ako nás ovplyvňuje okolité dianie.

Obrovský oceán ukrýva kúzelné tajomstvá. Jedným z nich je Kaluokahina – ochranca morí. Nie je to len obyčajný koralový útes. Chránia ho tajomné kúzla, preto ho ľudia nemôžu nájsť.

Obyvatelia Kaluokahiny žili v pokoji a mieri, kým výbuch sopky nezničil kúzla, ktoré koralový útes chránili. Hlavní hrdinovia Jake a Drobček sa snažia zistiť, ako začarovaný koralový útes zachrániť, jediným vodidlom pre nich je starobylé rozprávanie o „dotyku Mesiaca“. Ako sa však môžu obyvatelia oceánu dotknúť Mesiaca? To je len jedna z napínavých záhad, ktoré pri snahe o záchranu svojho domova budú musieť obyvatelia koralového útesu vyriešiť.

 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov prvého stupňa základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Tajomstvo stromov

Koľko toho vieme o fotosyntéze, obehu kyslíka a štruktúre stromov od koreňov až po listy? Ako stromy získavajú energiu zo slnka? Prečo rastú? Ako to, že sa voda z koreňov dostáva v rozpore so zákonmi gravitácie do listov?
Zvedavá a milá lienka Dolores a svätojánsky chrobáčik Michael nájdu odpovede na všetky tieto otázky vo svojej škole pre chrobáčiky. Spolu s nimi budú diváci cestovať zázračným svetom prírody a odhalia najväčšie tajomstvo stromov!

 • Dĺžka filmu: 30 minút.
 • Odporúčaný vek: od 6 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

PRIATELIA – vnútri ľudského tela

Zaujíma vás, ako funguje ľudské telo? Ako mozog riadi naše zmysly, akú má úlohu srdce alebo čo sa deje, keď dýchame?

Štvorica hlavných hrdinov, nerozlučných kamarátov, objaví miestnosť virtuálnej reality a s ním i spôsob, ako sa pozrieť dovnútra ľudského organizmu. Zanedlho však zistia, že tam nie sú sami. Do tela sa spolu s nimi dostal i nebezpečný vírus a je potrebné ho premôcť, aby telo bolo zas zdravé. Ako sa im to podarí a čo všetko ich na ceste čaká, to sa dozviete v našom novom filme.

 • Relácia je určená pre deti od predškolského veku.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 7 + 3