Príležitostní astronauti

Príležitostní astronauti

Pripravte sa na nezvyčajné vesmírne dobrodružstvo, ktoré určite podnieti predstavivosť a záujem malých divákov o vesmír!
Malí roboti Saj, Anna a ich šteniatko Amstrong sa vydávajú na triedny výlet so svojimi kamarátmi. Spočiatku si myslia, že to bude len nudná prednáška, no nakoniec si z výletu odnesú oveľa viac, ako očakávali… Z robotických detí sa stanú astronauti a vydajú sa na podivuhodnú cestu za objavovaním Zeme, Slnka a Mesiaca!
Pozývame vás, aby ste sa k nám pridali a cestovali v neuveriteľnej vesmírnej lodi so zábavným, ale veľmi inteligentným počítačom vybaveným najmodernejšími navigačnými a navádzacími funkciami a spoločne preskúmali neobyčajné a tajomné nebeské telesá.
Okrem pretekov na povrchu Mesiaca budú mať naši mladí diváci možnosť sledovať veľkolepý dopad asteroidu na Mesiac, uvidia našich astronautov, ako zbierajú vzorky asteroidov, a zažijú vzrušenie pri poskakovaní na povrchu Mesiaca, keď si spolu s našimi odvážnymi prieskumníkmi zblízka prezrú jeho fascinujúci terén. A pripravte sa na blízke stretnutie s fascinujúcim Slnkom! Spoločne zažijeme búrku slnečnej energie, ktorá odhalí silu našej najbližšej hviezdy. Počas tejto neuveriteľnej cesty deti pochopia neobyčajnú krásu našej domovskej planéty, jej jedinečnosť a krehkosť.
Nestarnúca vesmírna odysea, ktorá zaujme mysle od malých predškolákov až po veľkých štvrtákov. Pre mladé mysle je to skvelá príležitosť vydať sa na vzrušujúcu cestu do vesmíru, do najvzdialenejších končín vesmíru, prostredníctvom úžasných záberov, na cestu, ktorá prekoná aj tie najodvážnejšie sny, prebudí zvedavosť a podporí lásku k vede a objavovaniu, ktorá pretrvá celý život.
Pripravte sa na smiech, učenie a obdivovanie nekonečných divov, ktoré na nás čakajú ďaleko medzi neporovnateľnými hviezdami. „Príležitostní astronauti“ je cesta, ktorá v mladých mysliach zanechá trvalý dojem a inšpiruje ich k tomu, aby sa vydali ku hviezdam!

 • Dĺžka filmu: 25 minút
 • Odporúčaný vek: od 4 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Barney a Beenie – veľké podmorské dobrodružstvo

Tento názorný a veľmi prínosný film Sférického kina, ktorý odhaľuje nástrahy ochrany životného prostredia, morí a oceánov a dôsledky nezodpovedného správania, je určený pre najmenších divákov!
Dvaja nerozluční kamaráti Barney a Beenie majú vzácne poslanie – udržiavať v poriadku nielen lagúnu, v ktorej žijú, ale aj okolité životné prostredie. Neváhajte a pridajte sa k nim na dobrodružnej výprave za objavovaním zázrakov podmorskej ríše. Film poskytne hlavným hrdinom rad zábavných, vzrušujúcich a poučných zážitkov! Jedným z nich je záchrana malej korytnačky Abbey. Staňte sa svedkami ich odvahy a súcitu, keď sa vydajú na napínavú misiu s cieľom zachrániť malú korytnačku uviaznutú v nebezpečnej plastovej sieti.
So západom slnka sa podvodné osudy oboch kamarátov presunú na hladinu, kde budú pokračovať v skúmaní nebeských telies, objavovať zázraky nočnej oblohy, pozorovať neuveriteľné obrazy na oblohe a učiť sa určovať súhvezdia.
Po zhliadnutí tohto vzdelávacieho filmu mladí diváci pochopia nielen podstatu čistoty, láskavosti a obetavosti, ale aj dôležitosť ochrany morského života. Citlivo spracovaný príbeh hlavných hrdinov bude pre škôlkarov nielen lahôdkou, ale aj výzvou k činom na ochranu nášho vzácneho životného prostredia, morí a oceánov. Úchvatné vizuálne spracovanie, zábavné a odvážne postavy, ľahký, ale veľmi poučný dej, pútavé rozprávanie a dôležité environmentálne posolstvá zavedú malých divákov do sveta fantázie a podporia hlboké pochopenie krehkej krásy našej planéty.
Pridajte sa k našim zvedavým hrdinom a objavte silu priateľstva, odvahy a environmentálneho povedomia. Vydajte sa pod vlny, kde sa predstavivosť stretáva so vzdelávaním a ožívajú zázraky morských hlbín. Film je vzrušujúcou cestou objavovania, empatie a pripomienkou, že aj tie najmenšie činy môžu mať veľký význam.
Spolupracujme na tom, aby bol svet čistejší a lepší!

 • Dĺžka filmu: 27 minút
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.
 • Témy: Životné prostredie; Zvieratá; Klíma; Podvodný svet; Nočná obloha

Naši kamaráti zvieratká

Vitajte na farme dedka Franka! Dedko vie veľa o zvieratkách. Poďme za ním!

Navštívime jeho farmu a veľa sa naučíme o zvieratkách. Budeme sa hrať, hádať zvuky zvierat a naučíme sa veľa zaujímavého. Pôjdeme s dedkom Frankom na dobrodružnú cestu! Stretneme divoké zvieratá v džungli, v savane, v púšti, na severnom a južnom póle a v oceáne. Dozvieme sa viac o vtákoch, chrobákoch, obojživelníkoch, bylinožravých a mäsožravých zvieratách. Budeme sa hrať s farebnými a aj ohrozenými druhmi zvierat. Skončí niekedy toto veľké dobrodružstvo?

 • Dĺžka filmu: 25 minút
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Abeceda poznania

Veselé, rytmické a hravé putovanie prírodou v troch krátkych filmoch pre najmenších. Spolu so sprievodcom – psíkom – sa vypravíme za svetlom, oblakmi a meteoritmi.

 • dĺžka filmu: 21 minút
 • odporúčaný vek: od 3 rokov
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

COCOMONG – vesmírne dobrodružstvo

Vesmír. Je taký vzdialený a tajomný.
Opičiak Cocomong je zvedavý, čo sa vo vesmíre deje. Rád si prezerá obrázkové knižky a pozoruje oblohu. Premýšľa o hviezdach aj o vzdialených planétach.
Práve z jednej takej hviezdy naraz priletí mimozemšťan Halley. Halley potrebuje pomoc Cocomonga a jeho priateľov zvieratiek na záchranu svojej planéty pred zlým kráľom. Nie je čas otáľať. Nezostáva než naskočiť do rakety a to pravé dobrodružstvo sa môže začať!
V tejto špeciálnej časti animovaného zahraničného seriálu sa deti ocitnú vo vesmíre a dozvedia sa o hviezdach a planétach slnečnej sústavy.

 • Dĺžka filmu: 18 minút.
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Ako šiel Mesiac na návštevu k Slnku

Toto sférické premietanie predstavuje rozprávkovú cestu mladého Mesiaca po znameniach zverokruhu pri hľadaní Slnka. Pod malebnou a farebnou oblohou čakajú hlavného hrdinu čakajú rozprávkové dobrodružstvá o Mesiaci a dvanástich znameniach zverokruhu, pri ktorého sledovaní diváci získajú veľa nových znalostí.

 • Film bol natočený na motívy albánskej ľudovej rozprávky.
 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov 1. triedy.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

Kaluoka’hina. Začarovaný koralový útes

„Kaluokahina, začarovaný koralový útes“ je jedným z prvých dobrodružných filmov pre celú rodinu. Pri sledovaní tohto celokupolového formátu sa nielen zasmejete, ale aj dozviete zaujímavé informácie. 

Príbeh tohto filmu sa odohráva pri miznúcom koralovom útese a rozpráva o jeho ochrancoch: múdrom piliarovi Jakeovi a rybičke menom Drobček. Vo filme sa ukazuje, ako nás ovplyvňuje okolité dianie.

Obrovský oceán ukrýva kúzelné tajomstvá. Jedným z nich je Kaluokahina – ochranca morí. Nie je to len obyčajný koralový útes. Chránia ho tajomné kúzla, preto ho ľudia nemôžu nájsť.

Obyvatelia Kaluokahiny žili v pokoji a mieri, kým výbuch sopky nezničil kúzla, ktoré koralový útes chránili. Hlavní hrdinovia Jake a Drobček sa snažia zistiť, ako začarovaný koralový útes zachrániť, jediným vodidlom pre nich je starobylé rozprávanie o „dotyku Mesiaca“. Ako sa však môžu obyvatelia oceánu dotknúť Mesiaca? To je len jedna z napínavých záhad, ktoré pri snahe o záchranu svojho domova budú musieť obyvatelia koralového útesu vyriešiť.

 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov prvého stupňa základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 3 + 9