PRÍLEŽITOSTNÍ ASTRONAUTI

PRÍLEŽITOSTNÍ ASTRONAUTI

Malí roboti s priateľmi idú na triedny výlet. Myslia si, že to bude iba nudná prednáška. Hlavné postavy filmu zažijú oveľa viac z tejto cesty, ako sa očakávalo. Roboty sa náhle stanú príležitostnými astronautami a pôjdu do nádherného dobrodružstva objavovania Zeme, Slnka a Mesiaca!

Pozývame divákov filmu „Príležitostní astronauti“, aby cestovali na neuveriteľnej vesmírnej lodi a preskúmali tajomné nebeské telesá.

Naši malí diváci budú mať možnosť nielen zúčastniť sa pretekov na povrchu Mesiaca, ale budú schopní vidieť, ako naši astronauti zbierajú vzorky asteroidov, prežívajú a prežijú slnečnú búrku, chápu jedinečnosť a krásu Zeme.

 • Dĺžka filmu: 32 minút
 • Odporúčaný vek: od 6 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Naši kamaráti zvieratká

Vitajte na farme dedka Franka! Dedko vie veľa o zvieratkách. Poďme za ním!

Navštívime jeho farmu a veľa sa naučíme o zvieratkách. Budeme sa hrať, hádať zvuky zvierat a naučíme sa veľa zaujímavého. Pôjdeme s dedkom Frankom na dobrodružnú cestu! Stretneme divoké zvieratá v džungli, v savane, v púšti, na severnom a južnom póle a v oceáne. Dozvieme sa viac o vtákoch, chrobákoch, obojživelníkoch, bylinožravých a mäsožravých zvieratách. Budeme sa hrať s farebnými a aj ohrozenými druhmi zvierat. Skončí niekedy toto veľké dobrodružstvo?

 • Dĺžka filmu: 25 minút
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme aj verziu v anglickom jazyku.

Abeceda poznania

Veselé, rytmické a hravé putovanie prírodou v troch krátkych filmoch pre najmenších. Spolu so sprievodcom – psíkom – sa vypravíme za svetlom, oblakmi a meteoritmi.

 • dĺžka filmu: 21 minút
 • odporúčaný vek: od 3 rokov
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

COCOMONG – vesmírne dobrodružstvo

Vesmír. Je taký vzdialený a tajomný.
Opičiak Cocomong je zvedavý, čo sa vo vesmíre deje. Rád si prezerá obrázkové knižky a pozoruje oblohu. Premýšľa o hviezdach aj o vzdialených planétach.
Práve z jednej takej hviezdy naraz priletí mimozemšťan Halley. Halley potrebuje pomoc Cocomonga a jeho priateľov zvieratiek na záchranu svojej planéty pred zlým kráľom. Nie je čas otáľať. Nezostáva než naskočiť do rakety a to pravé dobrodružstvo sa môže začať!
V tejto špeciálnej časti animovaného zahraničného seriálu sa deti ocitnú vo vesmíre a dozvedia sa o hviezdach a planétach slnečnej sústavy.

 • Dĺžka filmu: 18 minút.
 • Odporúčaný vek: od 3 rokov.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

Ako šiel Mesiac na návštevu k Slnku

Toto sférické premietanie predstavuje rozprávkovú cestu mladého Mesiaca po znameniach zverokruhu pri hľadaní Slnka. Pod malebnou a farebnou oblohou čakajú hlavného hrdinu čakajú rozprávkové dobrodružstvá o Mesiaci a dvanástich znameniach zverokruhu, pri ktorého sledovaní diváci získajú veľa nových znalostí.

 • Film bol natočený na motívy albánskej ľudovej rozprávky.
 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov 1. triedy.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom alebo maďarskom jazyku.

Kaluoka’hina. Začarovaný koralový útes

„Kaluokahina, začarovaný koralový útes“ je jedným z prvých dobrodružných filmov pre celú rodinu. Pri sledovaní tohto celokupolového formátu sa nielen zasmejete, ale aj dozviete zaujímavé informácie. 

Príbeh tohto filmu sa odohráva pri miznúcom koralovom útese a rozpráva o jeho ochrancoch: múdrom piliarovi Jakeovi a rybičke menom Drobček. Vo filme sa ukazuje, ako nás ovplyvňuje okolité dianie.

Obrovský oceán ukrýva kúzelné tajomstvá. Jedným z nich je Kaluokahina – ochranca morí. Nie je to len obyčajný koralový útes. Chránia ho tajomné kúzla, preto ho ľudia nemôžu nájsť.

Obyvatelia Kaluokahiny žili v pokoji a mieri, kým výbuch sopky nezničil kúzla, ktoré koralový útes chránili. Hlavní hrdinovia Jake a Drobček sa snažia zistiť, ako začarovaný koralový útes zachrániť, jediným vodidlom pre nich je starobylé rozprávanie o „dotyku Mesiaca“. Ako sa však môžu obyvatelia oceánu dotknúť Mesiaca? To je len jedna z napínavých záhad, ktoré pri snahe o záchranu svojho domova budú musieť obyvatelia koralového útesu vyriešiť.

 • Relácia je určená pre deti z materských škôl a pre žiakov prvého stupňa základných škôl.
 • Film sa premieta v slovenskom jazyku. K dispozícii máme tiež verzie v anglickom jazyku.

  hotovosťfaktúra

  What is 5 x 8