Filmy sférického kina, ktoré ponúkame

   Neobyčajné pocity, ojedinelý zážitok a unikátne obrazy ponúka mobilná planetárna sférická 360º šou. Pozývame všetkých na cestu vesmírom, ponorte sa s nami do hlbín oceánu či do vnútra ľudského organizmu. Ponúkame však oveľa viac.


  • 1. stupeň ZŠ
  • 2. stupeň ZŠ
  • SŠ a dospelí

Tajomstvo stromov

„Tajemství stromů“ od septembra 2017

COCOMONG – vesmírne dobrodružstvo

od septembra 2017

Naspäť na Mesiac – navždy

Zpátky na Měsíc – navždy od septembra 2017

Dve sklíčka – úžasný teleskop

Dvě sklíčka – úžasný teleskop od septembra 2017

PRIATELIA – vnútri ľudského tela

PRIATELIA – vnútri ľudského tela

„Astronaut“

Astronaut

,Kaluokahina. Začarovaný koralový útes“

Film ,,Kaluokahina. Začarovaný korálový útes“

„Pôvod života“

„Jak vznikl život“

„Ako šiel Mesiac na návštevu k Slnku“

Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci

   Milióny ľudí na svete sa bavia sledovaním filmov. Film bol zo začiatku považovaný len za zábavu. Postupne sa stal samostatným druhom umenia. Je však tiež účinnou vizuálnou pomôckou a nástrojom na šírenie vedomostí.

   Filmová technológia ide neustále dopredu. Ešte len nedávno sa v kinách začali s veľkým úspechom objavovať filmy s efektom 3D.

   Náš tím spoločnosti MS „Sférické kino“ sa chcel o filme dozvedieť ešte omnoho viac a poskytnúť svojim divákom niečo jedinečné. A tým je práve pojazdné planetárium. Sférický film neuvidíte v žiadnej dnešnej kinosále. Všetky filmy našej spoločnosti sa premietajú v 360º uhle, sú licenciované a dabované do slovenčiny. Počas predstavenia sedia diváci na mäkkých karimatkách a pohodlne sledujú edukačný sférický film. Pri používaní formátu kupoly 360º majú diváci možnosť nielen dívať sa, ale hlavne stať sa priamymi účastníkmi neuveriteľných a nehmatateľných pocitov. To je hlavný prínos nášho sférického kina!

   Na tejto stránke môžete vidieť krátke videoukážky, prečítať si anotácie k filmom, zoznámiť sa s témami všetkých sférických filmov ponúkaných našou spoločnosťou. Každý si môže vybrať presne podľa svojich predstáv. Vieme, že naši diváci sa líšia nielen vekom, ale i záľubami a záujmom o rôznu tematiku. A preto našu ponuku stále rozširujeme.

   Najaktuálnejšími témami sférických filmov sú: astronómia, biológia, história, príroda, chémia a podmorský svet.